13. 6. 2017

Drazí architekti ...


Milí přátelé Archikultury,

dovolte, abychom Vás srdečně pozvali na vernisáž nové výstavy v Galerii Architektury Brno pod názvem „Drazí architekti...".Výstava bude zahájena v úterý 13. června 2017 v 18.00 hodin v prostorách Galerie Architektury Brno, Starobrněnská 18. Výstava „Drazí architekti..." chce podnítit diskusi na téma role architekta v současné společnosti – jak je vnímaná samotnými architekty, tak i jinými profesemi, které se zabývají společenskými či environmentálními tématy (geografové, sociologové, antropologové, politologové, kunsthistorici, filozofové, umělci, ekonomové, politici atd.).

Úlohou architektů a urbanistů je artikulovat požadavky společnosti a podrobovat je kritickému pohledu. Mají nástroje, jak ovlivnit vývoj a fungování osídlení a krajiny. S rostoucí komplexností navrhování vystavěného prostředí se však architekti a architektky často omezili na pouhé naplňování normativních, formálních či ekonomických nároků a rezignovali na jejich zpochybňování či vyjadřování se ke společenským otázkám souvisejícím s plánováním měst. Spousta architektů a architektek zapomněla na etiku architektonické praxe a společenskou zodpovědnost.

Součástí výstavy budou dvě doprovodné moderované diskuze, jež se budou konat v úterý 13. 6. 2017 od 17:00 a ve středu 21. 6. 2017 od 18:00 v Galerii Architektury Brno. Výstava vznikla za podpory hlavního partnera galerie ALUPROF a partnera výstavy NEST interiér. Výstava bude otevřena úterý–neděle od 10:00 do 18:00 hodin a potrvá do 27. června 2017. Vstupné na výstavu je dobrovolné.

Karolína Plášková, kurátorka výstavy - Galerie Architektury Brno - Starobrněnská 18, 602 00 BrnoŽádné komentáře:

Okomentovat